Arın (vokal), Cansu (gitar), Fırat (bas gitar) ve Serkan’dan (davul) oluşan Bam Bam Bam‘ı ilk olarak “Dans ve Rock’n Roll” parçasıyla keşfettiğimde sanıyorum iki yıl önceydi. Anamızı babamızı bıçaklattıracak derecede garage tınılarının yanı sıra bol miktarda grunge etkisi de mevcuttu aynı isme sahip ilk kısa çaların genelinde. Sonraki sene “Lo-Fay” kısa çaları geldi ve cinnet devam etti. Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru ise, M4NM etkiketiyle “Buldozer” adında, 23 dakikalık grubun ilk uzun çaları geldi. O günden bu yana yerli sahnede kendini dönüp dönüp dinleten albümlerden biri oldu.

Bam Bam Bam

Albüm son derece akılda kalıcı nakaratlara sahip “İktidar” parçasıyla açılıyor ve biz de HIZLI HIZLI ZİKİRE BAŞLIYORUZ. Sonraki iki şarkıda enerji hiç yere düşmüyor, müthiş gaz “Manyak” ve “Biat Yok” şarkılarıyla albümün yarattığı elektrik tavana ulaşıyor. Özellikle “Biat Yok” sözleriyle albümün genel anlamda tavrını özetleyen çok vurucu bir gidişata sahip. “Cumartesi”nin girişinde sanırım şarkıya ilham veren bir çocuk sayıklamasıyla karşılaşıyoruz; “annem benim gibi huysuz birisi” !TRUE ANNE PROFILE! Enstrümantal “Sörf”ün ardından, albümün en uzun şarkısı “Uzatma” ile Arın’a yeniden merhaba diyoruz. Zaten konserlerden de aşina olduğumuz parça ağır garage ezgileriyle başlayıp sonrasında hızlanıp duman ediyor. “Sirenler”in ardından tatlış dokunuşlarla süslenmiş “2015 Yazı” ile albümün sonuna geliyoruz. Harikaydı!

Ayrıca grubun video-art anlayışına da değinmeden geçemeyiz herhalde. Sadece albümlerin, kısa çalarların ve teklilerin değil, konserler için de yaratıcı teaserlar üretmekteler. ANKARA’YA GİDİP BU İNSANLARLA TEK TEK TANIŞMANIZI SALIK VERİYORUZ.

GENÇLERBİRLİĞİ SÜPER LİG’E!

Bam Bam Bam - “Buldozer” Bandcamp