Evet, yarı-ünlü familyasıyla yapacağımız “Yarı Ünlülerle 10 Soru 10 Cevap” köşemizin ilk konuğu Kadıköylü kızların sevgilisi, doğma büyüme Moda çocuğu, anneannesi eski otostopçu hippie’lerden, mix & mastering ustası, metalcore neferi, kaykayda adeta bir İDOL adeta bir ÜSTÂT, elinden her bi sik gelen: LUCA FRITZ!

Luca Fritz

Bu çocuk adeta yaşayan bir efsane yatak odası da (Luca’s Bedroom) adeta bir sanat üretim fabrikası. ÇATIR ÇATIR, PATIR PATIR odasında eline ne geçerse düzenliyor, üretiyor, kaydediyor sonra çolukla çocukla iş yapıp ortalığın amına koyuyor. ÇAT ÇAT ÇAKIYOR. Kurucu üyeleri arasında bulunduğu Frozen Clouds isimli metalcore grubu daha ilk günlerinde dahi efsanevi işler çıkartarak “vay amuğa koyam küçücük çocuklar neler neler yapıyo aga adamlar FENA yapmış heeeaa” dedirterek isminden sıkça söz ettirmişti. Bir zamanlar içinde bulunduğu şu sıralar çok aktif göremediğimiz kaykay arkadaşlığı takımı “SAKAT TEAM” ise kaykay cemiyeti içinde adeta bir NÎRVANA. Türkiye’nin dört bir tarafından çocukların L. F. tarafından düzenlenmiş eğlenceli ve çok ÇILGIN videolarını izleyerek gaza gelip bu kutsal takıma girerek ruhlarını Luca peygamberliğindeki bu din için feda etmek istedikleri apaçık bilinen su götürmez bir gerçeklik.

Luca Fritz

Şu sıralar Türkiye’de müzik yapan tartışmasız en muhteşem müzik grubu “Hedonistic Noise”un canlı karıştırma albümünün karıştırma ve üstâtlaştırmasını muhteşem bir şekilde yatak odasında tamamlamış olan Luca adeta insanlık için gönderilmiş bir MESİH, bir KURTARICI! Eğer Yecüc & Mecüc günün birinde insanlığı yıkarak dünyaya hükmedecekse bu durumu kutsal elleriyle engelleyebilecek tek kişi O!

Neyse daha fazla götünü kaldırmadan sorularımızı sorarak röportaja geçelim.

Yarı Ünlülerle 10 Soru 10 Cevap: “Luca Fritz”

1) Ölmene 10 dakika kalsa nasıl bir oynatma listesi hazırlardın? (10 dakikayı ASLA geçmesin, eksik kalan süre olursa o kısımda ne yapacağını da anlat.)

Deftones - Tempest

Gunther - Ding Dong

Parkway Drive - Carrion

10 dakikayi gecti xd

2) Yaşama sebebin nedir? (En az 5 en fazla 10 cümle)

Yasama sebebim yasiyor olmam. Bir suru sebebim var sabah uyanmak icin ama bence hepimiz bu hayati ne olduguna dair hicbir fikrimiz olmadan yasiyoruz. Binlerce sene suren bir uykudan sonra bir uzay gemisinde uyanmisiz ve kullanim kilavuzuna bakip hicbir fikrimiz olmadan gemiyi yonetmeye calisiyoruz gibi bence. Bazi insanlarda her boku biliyorlarmis gibi davraniyorlar ama kendilerini kandiriyorlar hasdh. Tadini cikarmaya calisiyorum ve Tip 1 Uygarliga gecebileceksek, buna herhangi bir yardimim beni memnun eder.

3) Son albümünüzdeki her parçayı bir koku ve bir meyveyle eşleştir.

Jungle - muz kokusu/muz

Hot Bath - sicak bir yaz gunu deniz suyu kokusu/ananas

Penguins - metal/elma

Red Blood - halilarla dolu studyo odasi kokusu/kirmizi uzum

Fake Gold - plastik oyuncak/limon

Stops - Kum/ kavunagaci meyvesi

Distress Shapes My Flesh - Eski bir kitap/Avokado

Home Alone - Yagmur yagdiktan sonraki toprak kokusu/nar

4) Grup üyelerinin hepsini (kendin de dahil) bir renkle eşleştir ve sebeplerini açıkla.

Arda - Beyaz cunku Japonya asigi ve kiz arkadasi hemsire

Parham - Kahverengi cunku kahve icerek 30 kilo verdigini soyluyor ve Iranli

Omer - Yesil cunku yesili seviyor

Leon - Siyah cunku melankolik arabesk rap dinliyordu baya bir ara

5) Ölmeden önce yapabileceğin son 10 eylem hakkın kalsa ve bu eylemler sadece seks yapmak ve kaykay kaymak olsa hangisinden kaçar adet seçerdin? (Şartlar eşit, kaçamak cevap verme ve kıvırma.)

6 kaykay 4 seks

Luca Fritz

6) Müzik yerine diğer sanat dallarından birini seçmek zorunda kalsan hangisini seçerdin, neden?

Film secerdim cunku bir nevi yonetmekten, video cekmekten ve editlemekten baya zevk aliyorum.

7) Konser verirken yaşadığın duygu patlamaları vücudunun neresinde daha çok yoğunlaşıyor?

Gogsum ve karnimda

8) Gruptan birini atmak zorunda olsan ve yerine ölü bir müzisyeni diriltip geçirecek olsan, kimi atar, kimi alırdın ve neden?

Zorunda olsam Omer’i atip Paul Gray’i alirdim sanirim cunku sevdigim bir sarki yazari. Chester Bennington da guzel olabilirdi.

9) Kaykay sayesinde tanışılan arkadaşlar vs. Müzik sayesinde tanışılan arkadaşlar, neden? (Kıvırmak yok, net ve tek cevap ver.)

Kaykay sayesinde tanisilan arkadaslar cunku kaykay biraz ekstrem bir aktivite oldugu icin genelde kaykaydan tanistigim arkadaslarim daha garip oluyor ve cogu birbirinden farkli ortamlardan geliyorlar, buda ilginc oluyor.

10) Yerli sahne içinde yer alan ve kesinlikle “yaptığınız, yapacağınız müziği sikeyim” dediğin grup? (Tek ve net bir cevap)

Sinyal

Teşekkürler Luca!

Gelecek bölümlerde yeni yarı-ünlüleri tanımak için görüşmek üzere!