Memlekette mantar gibi türeyen sözde sanat otoriteleri zart/zurt mag türevlerine ve yandaşlarına açık çağrımızdır!

Senelerdir aynı olan birbirinin tekrarı sıkıcı, tekdüze ve banal kelimelerinizden, yazılarınızdan sıkılmadınız mı?

ULAN!

Sayfalarınızda ismini geçirdiğiniz insanlar kendi isimlerinin geçtiği yazıları DAHİ 5 saniye scroll’ladıktan okumadan çıkıyor ama siz her seferinde farkında olmadan kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz neden biliyor musunuz?

Çünkü her seferinde aynı samimiyetsiz ve sıkıcı sikindirik şeyleri amcık amcık geveleyip duruyorsunuz da ondan!

Sözde “online mag” takılıyorsunuz ama tek bildiğiniz şey “Wordpress” tabanlı aynı sikik temaları en fazla 2 dakikalık bir uğraşla düzenleyerek kendinize “zart/zurt mag” demek, diyebilmek ve bundan hiç UTANMAMAK! Hiç utanç DUYMAMAK!

ULAN! Zaten tüm işiniz internet üzerinden yürüyor aynı boku kopyalayıp kopyalayıp durarak işin çakallığına kaçmak yerine “2 lira fazla vereyim de daha özgün, daha farklı bir web sitesi oluşturayım, ‘online’ dergi olmanın hakkını vereyim” diyemeyecek kadar BEYİNSİZ MİSİNİZ?

56Kbps internet dönemindeymişiz gibi yavaş açılan, gezinirken insanı kanser eden çin kerhanesine dönmüş web sitelerinizi düzenleyip daha kullanıcı deneyimine uygun bir hale getiremeyecek kadar ACİZ MİSİNİZ?

ULAN! Sizin optimizasyon ve kullanıcı deneyimi (UX/User Experience) yoksunluğunuzdan sayfalarınızı gören gözler Cüneyt Arkın’a dönüşüyor amına koyim. Vay sizin web sitenize yanlışlıkla tıklayanın haline…

Cüneyt Arkın Sik Mag web sitesini gördükten 5 dakika sonra.

Bakın bakalım Rotting Scene‘de en ufak bi yavaş açılış, en ufak bir kullanıcı deneyimi problemi, en ufak bir dikkat dağıtan, gereksiz öğe var mı? Rotting Scene yağ gibi akıyor, olmasını gerekeni ÇAT ÇAT ÇAT veriyor ve vermeye de devam edecek siz rahat olun. Çünkü biz emek veriyoruz EMEK EMEK!

Hayır bir de daha da garibi fark etmiyoruz sanmayın, dönem dönem sözde “stajyer” ilanları veriyorsunuz. Amacınız gerçekten stajyer alıp kaliteli insan yetiştirmek olsa amennâ. ULAN! Stajyerlik sırf sizin SEO (search engine optimization) kasmak için size kölelik ederek sabah akşam kopyala/yapıştır içerik üretmesi gereken bir mevki midir? Bir makam mıdır? Hayır gerçekten SEO kasmaya çalışıp reklamlardan 2 kuruş fazla kazanalım mantığıyla bu işi yapsalar amennâ. Lâkin bu adamlara “JSON-LD” desek “semantic web” kavramı desek SİK SUYU gibi suratımıza avel avel MAL gibi bakacaklar. Anca yeni mezun ya da halen daha mektep öğrencisi olan heyecanlı, özgüvensiz insanları kendileri için köle niyetine kullanarak “nasıl daha iyi sömürürüz?” amacındalar. Bunların ağababaları da böyleydi… Bunların işi gücü melûnluk. Stajyerlik insanlara 5 kuruş vermeden her gün sırtlarına kırbacı vura vura sikindirik, anlam fakiri içerikler girdirtmeye zorlamak değildir. Bunu zamanında “Kanserdio” ekibi yapardı, siz de onlar gibi olursanız onlardan ne farkınız kalır AMCIK HERİFLER? O insanların heyecanlarını ve emeklerini sömürürken hiç mi utanmadınız? HA? Hiç mi? Sizin gücünüz anca onlara yeter. Memlekette profesyonellik, işe saygı kalmamış… İnsaniyet kalmamış amına koyim… Ankara pavyonlarından hallice LEŞ temalarınızı insanların gözlerinin önünden DERHAL çekin!

Ankara pavyonundan hallice Avel Mag gören bir kadın.

Bak bakalım Rotting Scene‘de en ufak bir SEO uyumsuz durum var mı? Bak bakalım Rotting Scene‘de 5 kuruş vermeden köle gibi çalıştırılan yazar var mı? Bak bakalım Rotting Scene‘de emek verilmeden üretilmiş herhangi bir içerik var mı? Sizin sikko sitelerinizde daha tek bir yazı bile 30 saniyeden uzun süre okunamazken bizim okurlarımız tüm yazılarımızı hâtim etmeden ayrılmıyor, ayrılamıyor. Neden mi? Çünkü biz sizin gibi, insanların arkasından konuşup suratlarına gülen iğrenç bir etiğin parçaları değiliz. Neyse onu ÇAT ÇAT ÇAT acımadan söylüyoruz.

Rotting Scene sana “çember otuzbiri” döndürülen ortamları vaat etmez!

Rotting Scene sana mavi hapı vermez!

Rotting Scene sana gerçekliğin en SAF halini vaat eder!

Rotting Scene gerekirse göt yakar, göt helâk eder ve bundan hiçbir şekilde gocunmaz!

Artık göt yalama devri bitti, Hadi yavrum hadi YALLAH tüm yalaklar köyüne.

Şimdi özellikle bu “çember otuzbiri” kavramına değinmek istiyoruz. Çember otuzbiri yani “circle jerk” nedir? Türkiye’deki güç istencinden ve popülariteden beslenen bazı gürûhların çok iyi vâkıf olduğu bu kavram insanların aslında öyle olmasa da durmadan ABARTILI biçimde çıkar amaçlı veya sırf götlüğüne birbirini övüp durduğu çemberlerdir.

Osmanlı'da çember otuzbiri eylemi.

Peki biz bu amcık çemberlere neden karşıyız? Beğendiğiniz şeyleri çıkar amacı olmadan “güzel” olarak paylaşıyorsanız bunu destekliyoruz lâkin artık kötüye KÖTÜ demesini de BİLİN! Kimden korkuyosunuz ulan AMCIK HERİFLER! Kim ne yapabilir kim ne diyebilir? Hodri meydan. Rotting Scene olarak gemileri yaktık geliyoruz, cesareti olan götü yiyen varsa karşımıza çıkıp durdurmaya, susturmaya çalışsın!

Zart Zart Mag

Hayır bir diğer değinmeden edemeyeceğimiz gece gözümüze uyku girmesini engelleyen ve bizi uyutmayan avellik ise bilindik yabancı kaynaklardan İngilizce haber çevirip paylaşmak… Farkındaysanız sene olmuş 2019… Şükür en çomarından en okumuşuna herkesin İngilizce’si var, siz o haberi eksik ve aksak çevirinizle paylaşmadan önce zaten defalarca kez karşımıza çıkıyor. Yani boş yapmayın.

Bir diğer kısım ise herkesin arkadaşını, kaynını, dostunu, yakın çevresini hem kadrolaşırken hem de tanıtırken kayırması ve liyâkat sistemini ayaklar altına almasıdır. Yetenekli ve gelecek vaat eden parlak insanları paylaşmak ve değerlendirmek yerine neden sürekli amcanızın oğlunun sikindirik grubunu/gruplarını ZORLAMA şekilde parlatmaya çalışıyorsunuz AMCIK HERİFLER sizi? Olmuyo işte amına koyim bi şey bi kere olur, iki kere olur hala daha olmuyosa olmaz! Bırak artık biraz da başka insanlara değer ver, biraz da farklı üretimleri destekle. Akrabalarını kadrolara dolduran mâlum politikacılara can hıraş yardıran bu şerefsiz, haysiyetsiz insanlar neden aynı davranışı kendi MEVKİSİNİN GÜCÜNE sahip olduğu alanlarda tekrarlamaktadır? Böyle yaparak neyi amaçlamaktadırlar? Nereye varmak istemektedirler? Biz 2 günde bir senin hısmının sikindirik üretiminin reklamını ve abartılmış şekilde övülmesini görmek zorunda mıyız? Bu İĞRENÇ ve yapışık düzeni bırakın ve BİR AN ÖNCE kendinize gelin!

Zurt Zurt Mag

Bu pislik düzene karşı artık Rotting Scene var!

Bir şey mi incelemek istiyorsun?

Görüşünü mü paylaşmak istiyorsun?

Herhangi bir teknik bilgi, okul, popülerlik talep etmiyoruz! Doğrudan bir şahsa yönelik ağır nefret söylemi ya da suç unsuru içermediği sürece her övgüye ve her yergiye anonimlik hakkı serbest olmak üzere kapımız AÇIK! Ha bir de “şu yazıyı kim yazdı?”, “bu yazıyı kim yazdı?” muhabbeti yapanlar var… Size ne ULAN? Kim yazmışsa yazmış gayet de iyi yazmış amına koyim. Sonuna kadar arkasındayız. Birinin yazmış olması ya da senin onu bilmen ne sikimi değiştirecek? Ne yapabileceksin? Adam mı döveceksiniz yoksa ifşa edip sikindirik, samimiyetsiz ortamlarınızdan dışlamaya mı çalışacaksınız? Zamanında Ekşi Sözlük tarihinin tartışmasız en efsane ve kült yazarı “fatmagulun yengesi” bütün bombaları kalbinize KÜT KÜT KÜT bırakırken de sağda solda ağlayıp sözde kulis oluşturmaya çalışan siz AMCIKLAR değil miydiniz? Mis gibi kızı küstürdünüz sizin gibi pis herifler yüzünden uzun zamandır yazmıyor. AMA özellikle ona kapımız sonuna kadar açık. Anonim kalmak isteyen yazarlara dair en ufak bir bilgi mahkeme sürecine gidilirse zorunlu kalınmadığı sürece verilmeyecektir! Bu durumları engellemek için ProtonMail, secMail, Tutanota gibi şifrelenmiş e-posta sağlayıcılarından bizlere ulaşabilirsiniz. Her türlü davada kendimizi sonuna kadar savunacak güce sahibiz. Haramilerin ve sözde otoriter egoların devri bitti! Gemileri yaktık artık GERİ ADIM atmak yok!

Ticari ve samimiyetsiz dergilere daha gelişmiş üretim alanı için çağrımızdır!

  1. Sansürün ve otosansürün her türüne karşı olun! Yazarlarınızın suç unsuru içermeyen her yazısını sonuna kadar savunun ve destekleyin!
  2. Çember otuzbirini acilen bırakın!
  3. Çıkar amaçlı veya para karşılığı yazdığınız samimiyetsiz yazıları kesin!
  4. İyiye iyi dediğiniz gibi kötüye de kötü diyin!
  5. Liyâkat düzenine sadık kalın. Kendi kankalarınızı övüp, kadrolaştırıp değerli çalışmaları görmezden gelmeyin!
  6. Otoritelere boyun eğmeyin!

Saygılarımızı sunuyoruz, efendim.