Siz değerli okurlarımız için Türkiye’den siktir olup gitmek ve Türkiye’de yaşamamak üzerine mümkün olduğunca mantıksal, bilimsel temellere dayanan sebep sonuç ilişkisinde özel bir liste hazırladık. Siktir olup gitme hususunda herkes rahatsızlığını dile getirse de kendisini uzman, aydın, anarkokomünist, devrimci, üstât gibi terimlerle atfeden şahıslar götleri yemediği için ya da açıklama kabiliyetleri olmadığı için bazı gerçekleri TAM olarak açıklayamıyorlar, biz sizlere bunları TEKER TEKER anlatabiliriz! Hiç korkmayın madde madde, teker teker, en geri zekalınızın dahi anlayabileceği şekilde hepsini açıklayacağız. En son maddeye gelmeden kendinizi green card başvurusu yaparken, Avrupa’daki iş ilanlarına bakarken ya da derin internette acısız intihar yöntemleri araştırırken bulacaksınız. Kafanızda hiçbir soru işareti bırakmayacağız.

Eminönü Baklava İzdihamı

1- Halkın büyük çoğunluğunun düşünmekten, sorgulamaktan ve zihinsel olarak kendini geliştirmekten uzak olması.

2- 1. maddeden ötürü insanların insan gibi tartışmaktan, anlaşmaktan, empatiden, özeleştiriden, sevgiden, saygıdan uzak olarak hayvan gibi yaşaması ve sadece hayvani olarak kendi isteklerini başkalarına sorgusuz sualsiz dayatma eğiliminde olması.

3- 1. ve 2. maddeden ötürü halkın büyük çoğunluğunun devlet içinde yetki ve güç verilecek insanları yetkin, zeki ve kolektif çıkar için çalışabilecek insanlardan seçmek yerine demagojist, makyavelist ve egoist insanları seçmesi. Halkın büyük çoğunluğunun anlamsız zaaflarına oynayan sahte kişiliklere bürünenlerin “aptal” halk çoğunluğunu kolayca manipüle edip gücü eline alabilmesi.

4- 3. maddeden ötürü ülkenin “nepotizm“den götünü kurtaramaması ve devletteki bütün yapılandırılmaların yöneticilerden dahi beceriksiz ve yetersiz olan dayı oğullarıyla, hala kızlarıyla doldurulması. Tüm devlet yapılandırılmasının nepotist atamalarla özyinelemeli olarak iğrenç bir leş hale getirilmesi.

4- Başarıların ve iyiliklerin cezalandırılması.

5- Aptallıkların ve orman kanunlarıyla hareket edenlerin ödüllendirilmesi.

Diktatör Recep Tayyip Erdoğan

6- Halkın büyük çoğunluğunun insanlığa evrilememesinden ötürü en büyük hayvani korkulardan birisi olan “aç kalma” korkusuyla toplu taşımalara, servislere, mekanlara, işe, okula ve gidilebilecek her yere hayvani şekilde saldırması, abanması. Küçüklüklerinden beri Türkiye kültürünün ve aile yapısının onlara dayattığı “oğlum/kızım herkes götünü kurtarır olan sana olur”, “herkes kurtulur, bir sen kalırsın”, “herkes karnını doyurur, bir sen aç kalırsın”, “bak bağırıp çağırmazsan hakkını yerler”, “elektrikçi, sucu gibi bilimum esnaf şöyle yapmazsan seni kazıklar böyle yapmazsan seni kandırır” ilkelliğinden ötürü bir türlü evrilmeyi başaramamaları.

7- Herkesin kuzenini sikmesinden ötürü genetik rahatsızlıkların çok yaygın olması ve genetik evrimin yavaşlaması.

8- Devletin tamamen egoist politikalarla sadece aptal halkı ayrıştırmaya ve “bana oy vermeyen ölse umrumda olmaz” tavrına bürünmesi.

9- Vergilerin dur durak demeden artması ve ağırlaşması. En saçma sapan en aptalca şeylerden dahi yağını çıkartana kadar vergi almaya çalışan bir mafya devlet oluşumu.

10- Adaletin olmaması.

11- Gizliliğin olmaması.

12- İnsanların birbirine gülümsememesi.

13- İnsanların sürekli içinde bulundukları kaotik ortamdan ötürü yoğun stres dolarak her an patlayacak barut misali birbirlerine zarar verme isteğinde bulunmaları.

Hırsız ve Dolandırıcı Ali Ağaoğlu

14- Muhafazakar ve laik kültürün aynı zamanda Avrupa, Asya ve Ortadoğu kültürlerinin geçiş noktasında bulunduğu için insanların kültürel olarak beyin amcıklaması yaşaması. Muhafazakarının yobaz olması ve farklı fikirlere saldırması, lâikinin Atatürk’ü putlaştırıp modernleşmeyi götünden algılayarak özgürlüğü kendinden olmayan fikirlere saldırmaya götürmesi.

15- Türkiye’deki eğitim sisteminin sürekli olarak Türkiye’ye “cennet vatan” tabiri yapması ama aslında Türkiye’nin cennetliğe ve hiçbir kültürel, tarihsel dokuya ait bir şey bırakmadan sadece betonlaşarak bütün tarımsal ve hayvansal ürünlerini dışardan getiren çöp bir sömürge ülkesi olduğunu unutması.

16- İnsanların kendi kafalarını yaşamak ve kendilerine zaman ayırarak kendi hayatlarını var etmek yerine sürekli sağa sola saldırarak birbirlerini linç etme ve saldırarak kendi iğrenç yaşantılarını baskılamaya çalışma eğiliminde olmaları.

17- İnsanların gereksiz şeyler için fazla zaman ayırmaları.

18- Geleneksel medyanın tamamen iktidar gücü elinde olan koca bir beyin yıkama ve yalan makinesine dönüşmüş olması.

19- Özgürlüğün olmaması.

FETÖ Magazin İmamı Nihat Doğan

20- Protesto hakkının olmaması.

21- Polislerin tamamen iktidar gücü elinde olması ve üniversiteli öğrenci dövmek için kullanılıp terörist güçlere, hırsızlara ve katillere karşı eli kolu bağlı beklemesi.

22- Askerlik kurumunun içinin tamamen boşaltılması, dış unsurlardan bağımsız kararlar alamaması, devlet sırlarının zamanın iktidarları tarafından var edilen FETÖ tarafından tüm dünyaya servis edilmiş olması.

23- Zorunlu askerlik olması.

24- Devletin ölene kadar taciz etmesi hatta ülke sınırları içinde öldüğünde, öldükten sonra dahi arkada kalanları seninle ilgili taciz etmesi.

25- Beton yığını olması.

26- Estetik ve güzelliğe dair içinde çok az şeyi barındırması.

27- Tarihsel, kültürel ve bir ülkeyi var eden dokusuyla alakalı her şeyin sürekli düzleştirilmesi ve ülkenin zevksiz bir bok parçası haline getirilmesi.

28- İnsanların Türkiye’deki “ayıp olurcu” kültür yüzünden sosyal ortamlarda çok fazla dedikodu yaparak zehir yayması ve açık sözlü olmaması.

29- Kendini zeki zanneden Anadolu çakallarının ve şark kurnazlarının karşısındaki ondan daha zeki insanı aptal yerine koymaya çalışması.

30- İki kuruş fazla kazanmak için insanların yapmayacağı orospu çocukluğunun olmaması.

Hırsız ve Hak Yiyici Egemen Bağış

31- Halkın büyük çoğunluğunun Bağcılar’da 8. dairesini satın almak üzere can hıraş şark kurnazlığı yaparak hayvani bir stresle yaşayacak mülkiyetçilikte olması.

32- Halkın büyük çoğunluğunun düşünmeden çocuk yapması.

33- Halkın büyük çoğunluğunun çocuk yetiştirebilecek kapasitede olmaması.

34- Halkın büyük çoğunluğunun ortak yaşanılan alanlarda bencilce davranması.

35- İşçi ve işveren etiğinin bozuk olması, oturmamış olması.

Anadolulu Dolmuşçu

36- Halkın büyük çoğunluğu için dinin afyon görevi görmesi. İnanmış oldukları dini düzgünce okuyup araştırsalar anlasalar amennâ lakin bu insanlar sadece bir şeyleri putlaştırıp ağızlarında küçüklüklerinde ezberletilmiş Arapça şeyleri geveliyorlar ve ödüllendirileceklerini düşünüyorlar. Pavlov’un köpeğinden hiçbir farkları YOK!

37- Halkın büyük çoğunluğunun kendilerine zaman ayırıp yalnız kalmaya ve bir şeyler üretmeye vakitlerinin kalmaması.

38- Halkın büyük çoğunluğunun hobisinin olmaması.

39-

İnsan / Yaşam Alanı

formülü sonucunun çok yüksek çıkmasından ötürü hayvani stresin sürekli yüksek olması.

40- İNSAN GİBİ YAŞAYAMAMAK!

Bu özel listemizi son olarak büyük düşünür ve üstât Teoman‘ın 14 yaşında yazmış olduğu şu paragrafla bitiriyoruz:

“Türkiye’den İstanbul’dan, Topkapı Garı’ndan, Türk Sanat Müziği’nden, türkülerden, tıklım tıklım otobüslere binerken başkalarının önüne geçmek için çabalamaktan, folklordan, futboldan, kuyruğa girmeyi bilmeyen insanlardan, çamurdan, mahallelerinden geçtiğimde sataşan çocuklardan, ter kokusundan, din ve turizm dersinden, sokak kapıları önündeki ayakkabılardan, maşrapadan, köylülerden, minibüs muavinlerinden, tığ işlerinden, gül suyu kokusundan, başörtüsünden, alaturka tuvaletten, seccadeden, elektrik ve su kesintilerinden, bağlama ve zurna sesinden, yemek yemekten, blok flütten, halay çekenlerden, göbek atanlardan, yemek kokan apartmanlardan, kalabalıktan, babasızlıktan, fakirlikten, sıskalığımdan, sevgilim olmamasından, utangaçlığımdan ve Türk olmaktan nefret ediyorum. Midemi bulandırıyor. Lotto’yu kazanmalı ve burada kalmalıyım. İsviçreli olmalıyım! Burada Elvis gibi biri de olabilirim.”

Saygılarımızı sunuyoruz, efendim.